Okul Toplu SMS Nedir

Öncelikle Toplu SMS hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ederiz.

Değişen MEB eğitim ve yönetim anlayışı ile her geçen gün yöneticilerin ve öğretmenlerin üzerine daha da çok görev düşmektedir. Bunların en temel başlığı ise etkili veli/okul iletişimi ile öğrencinin iki taraflı kontrolünün sağlanmasıdır.

Öğrenciye ait devamsızlıklar, ders sınav sonuçları, deneme sınav sonuçları, ödevler, kurslar, okul içindeki durumu, veliyle yapılan faaliyetler ve görüşmeler bu iletişimin birer parçasıdır. Bu parçaları bir iletişim yardımcısı olmadan yapabilmek ne yazıkki mümkün değildir. Kurum yetkilileri kimi zaman telefon ile, kimi zaman mektup veya öğrenci aracılığıyla iletişim kurmaya çalışmakta olup bu sebeple sağlıklı bir yol izleyememektedir. Fakat artık kurumlar Toplu SMS'in avantajlarını kullanarak bu iletişim ihtiyacını çözme yolunda adım atmaya başladılar.

Peki Toplu SMS servisini kullanacağınız firmayı nasıl seçeceksiniz. Şuanda web sitemizde olmanızı bir kenara bırakalım ve olması gerekenlerden bahsedelim...
Piyasada sayısız toplu sms firması bulunmakta, kimi firma standart özellikler sunarak özel sektöre hitap etmektedir, kimi firma ise belirli bir sektöre yönelerek o sektörün ihtiyaçlarına özel çözümler üretmektedir. Ama malesef, özellikle eğitim kurumlarının toplu sms ihtiyacını bir ekmek kapısı gibi görerek, onları kelime oyunları ile içine çeken, bir kaç basit sayfa adı kullanarak okullara özel panel olduğunu ileri süren de yüzlerce firma var. Bunlardan kimisi özel çalışmalar ve reklamlar yaparak google gibi arama motorlarında üst sıralarda yerini almakta, hatta abartıp defalarca kurum telefonları ve faksları üzerinden kurumları taciz etmekte ve bünyelerine katmak için çalışma yapmaktadır. Kimi kurum bıkkınlıktan, kimi kurum inandığından bu tip firmalara kaydolmakta ve sonunda pişman olarak gerçek özelliklerin peşine düşmektedir.
Peki nasıl anlamalı en işe yarayan sistemi; tabii ki test ederek. Hemen her firma satıştan önce panelini gösterir. Bu aşamada olayı ciddiye alarak tüm boyutlarıyla sistemi test etmeli, güven barındırmayan yapılardan uzak durmalı ve asıl ihtiyaçlara odaklanmalı. Testten olumlu sonuç aldıysanız aslında çok da araştırmaya gerek yok ama şu da farklı bir soru; "ya daha iyisi varsa?" Bu noktada Eğitim SMS (Mektep Yazılım) olarak boy göstermek şart oluyor, çünkü öğretmenler tarafından geliştirilen ve sektörün içinden gelerek tüm güncellemeleri takip eden ve kendini yenileyen bir yapı sunan bu sistem adeta okulların ihtiyaçları için biçilmiş kaftan...

Sizden sadece bizi test etmenizi, farkı gözlerinizle görmenizi rica ediyoruz!

Hiç bir kuruma rahatsızlık vermeden, sadece mutlu müşteri referanslarıyla üyelerimize yenilerini katıyor, onlara boş reklam ve vaadler yerine gerçek kullanıcı örneklerini sunuyoruz.
Bir gün tüm okulların Eğitim SMS özellikleriyle tanışacağı sevinciyle hep burada sizi bekliyor olacağız.