Toplu SMS Raporlama Sistemi

Mesaj göndermeyi bir türlü yapıyorsunuz, peki ya raporlama, işin en önemli kısmında net bilgiler alabiliyor musunuz? Ya da kredi iade işleminin tam gerçekleştiğinden ne kadar eminsiniz?

Toplu SMS Raporları

Toplu SMS sistemlerinin her biri öncelikle STH firmaya bağlıdır. STH firmalar da ara bağlantılar kullanarak GSM operatörlerine mesajları iletir. İşlemin ardından operatörler bir rapor gönderir. Bu raporlar kesinlikle hata barındırmaz. İletilen veya iletilmeyen tüm numaralara ait bir rapor döner.
Bu sistemin asıl amacı kullanıcıya şeffaf veriler sunmaktır. Ama piyasada bulunan bir çok firma, herhangi yaptırımı bulunmaması gerekçesiyle müşterilerine sundukları raporlarda bazı oynamalar yapmakta ve yapması gereken kredi iadelerini minimum miktarlara indirmeye çalışmaktadır. Bu da kullanıcıların satın aldıkları paketlerdeki birim fiyatların belirsiz duruma gelmesine yol açmaktadır.

Mektep Yazılım'ın geliştirmiş olduğu detaylı raporlama altyapısı sayesinde, GSM Operatörü-STH firma arasında yaşanması muhtemel iletişim sorunlarının da ortadan kaldırıldığı, çift taraflı raporlama sistemini devreye girmiştir. Bu sistem sayesinde rapor kayıpları %0 olarak netleştirilmiş ve müşteri ekranlarına tüm rakamlar entegre edilmiştir.