Devamsızlık Mektubu

Hemen her Okul SMS Sistemi, Devamsızlık Mektubu adı altında öğrencinin toplam devamsızlıklarını içeren mesaj metnini gönderen bir yapı sunmaktadır. Bunu zaten Eğitim SMS olarak siz değerli okullarımıza Toplu Devamsızlık Modülü adıyla sunuyoruz ve adından da anlaşıldığı üzere öğrenciye ait devamsızlık toplamlarını veliye ulaştırıyoruz. Hatta diğer yapılardan farklı olarak Özürlü ve Özürsüz olmak üzere ayrı ayrı verileri de sağlayabiliyoruz.

Fakat asıl DEVAMSIZLIK MEKTUBU kesinlikle değildir. Nasıl ki E-Okul üzerindeki menüleri kullanarak öğrencilere özel veya mektup tiplerine özel filtreler kullanarak PDF formatında mektuplar çıkarıyor ve bunu POSTA yoluyla gönderiyorsanız, biz de bunun aynısını üretip, veliye ücretsiz iletiyoruz.

Mektupta olması gerekenlerin tümünü barındıran bu sistem, MEB'in şart koştuğu yasal metinleri, öğrencilerin tarih ve devamsılık tiplerini, özür durumlarını ve toplamlarını, uyarı dilimlerini ve kurum bilgilerini içermekle beraber, veliden ücretsiz cevap alabilme özelliğini de sizlere sağlıyor.

Bu vesileyle kurumunuza ekstra yük olan posta masraflarından kurtarması bir yana, zahmet ve raporlama gibi detaylarla da dikkat çekici ve uygulaması kolay bir yapıdır.

Oluşturulan bu Mektup orjinal E-Okul formatına birebir olarak hazırlanmakta ve sadece 2 saniyede tüm okula ait işlem sonlandırılmaktadır. Sizin yapmanız gereken; sadece Mektup menüsüne gelerek gerekli seçimleri yapmanız ve 2 saniye kadar E-Okul'dan mektupların alınmasını beklemeniz ve mektubu göndermek! İşte bu kadar, ardından gönderdiğiniz mektupları raporlardan tüm detaylarla (veli okuma durumu, veli notu, okuma zamanı vb.) birlikte inceleyebilirsiniz. Hatta mektubu tekrar gönderebilir veya okuma detaylarını güncelleyebilirsiniz.

Sağladığı Kolaylıklar

Düşük Maliyet

Posta ile gönderdiğinizde doğacak ek maliyetleri ortadan kaldırarak, sadece 1 SMS ile aynı yükümlülüğü yerine getirmenize olanak tanır.

Detaylı Raporlama

Mektuba ait tüm verileri dilediğiniz zaman inceleyebilirsiniz. Bu sayede amacına %100 ulaşan bir sürece imza atmış olursunuz

Merak Edilenler
MEB Yönetmeliğinde yapılan ve aşağıda detayları verilen yönetmeliğe göre bağlı olduğumuz BTK (Bilgi Teknoloji Kurumu) üzerinden yapılan gönderimler de MEB tarafından kabul edilmektedir.
MADDE 36(6) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlığıyla ilgili velisine yapılacak tebligat işlemleri, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda posta, e-Posta ve/veya bilişim araçlarıyla yapılır.
Hayır. Eğitim SMS üzerinden yapılan diğer tüm işlemler gibi bu işlemde de yine tüm okula aynı anda uygulanabilmektedir. Tek ekrandan 2 saniyede devamsızlık verilerini toplayıp, Mektubu SMS ile dilediğiniz kadar öğrenciye gönderebilirsiniz.
Hayır, herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Mümkün olduğu sürece de etmeyeceğiz. Bu hizmet firmamıza illaki yük getirmekte, fakat Eğitim SMS sadece Toplu SMS firması değil, eğitim kurumlarına gönül bağı ile bağlanmış 2 yazılım uzmanı öğretmenin kurmuş olduğu bir firmadır.