Günlük Devamsızlık

Günlük Devamsızlık Modülü ile ister o gün içinde, ister geçmişte herhangi bir gün devamsızlık yapmış öğrencilerin detaylı bilgisini veliye gönderebilirsiniz.

Sayı farketmeksizin, sistem tüm okulun devamsızlık verisini anında E-Okuldan alır ve seçeceğiniz tarihe uygun verileri önünüze listeler. Öğrencilerin sınıfı, adı soyadı, veli telefonu bilgilerinin yanında, hangi tip devamsızlık yaptığı ve özür durumu da yer alır. Devamsızlıktan sayılmayan Nöbet gibi durumlar SMS gönderim ekranına seçili olarak gelmez, üye isterse bunları da seçer, hatta SMS göndermek istemediği öğrenciler varsa onları da listeden kaldırabilir ve anında mesajı velilere iletebilir.

Bu modül E-Okul üzerinden Online çalışabildiği gibi E-Okul sisteminden kendi alacağınız Excel dosyası ile de çalışmaktadır. E-Okul'dan aldığınız dosyayı sisteme yükledikten sonra yine aynı adımlarla işlemi tamamlayabilir ve anında SMS gönderebilirsiniz.

Bu modülün Devamsızlık Mektubu ve Toplu Devamsızlık modüllerinden farkı, devamsızlık eyleminin ardından mümkün olan en kısa zamanda veliyi bilgilendirmesi ve devam alışkanlığına destek olmasıdır.

Sağladığı Kolaylıklar

Minimum Devamsızlık

Öğrenciler devamsızlık yaptığı anda bildirim gönderildiği için, veli aynı gün bilgilendirilir ve sonraki devamsız eylemlerin önüne geçilmiş olur.

Zamandan Tasarruf

Herhangi ekstra uğraşa gerek kalmadan yapılan bu işlem zamanınızdan çalmaz. Zahmetsizce ve zaman sıkıntısı olmadan kontrolü sağlar, rahatınıza bakarsınız.

Merak Edilenler
MEB Yönetmeliğinde yapılan ve aşağıda detayları verilen yönetmeliğe göre bağlı olduğumuz BTK (Bilgi Teknoloji Kurumu) üzerinden yapılan gönderimler de MEB tarafından kabul edilmektedir.
MADDE 36(6) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlığıyla ilgili velisine yapılacak tebligat işlemleri, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda posta, e-Posta ve/veya bilişim araçlarıyla yapılır.
Hayır. Eğitim SMS üzerinden yapılan diğer tüm işlemler gibi bu işlemde de yine tüm okula aynı anda uygulanabilmektedir. Tek ekrandan 2 saniyede devamsızlık verilerini toplayıp, Devamsızlık bilgisini SMS ile dilediğiniz velilere gönderebilirsiniz.
Hayır, kurumlarımızdan bu modül için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.