E-Okul SMS Nedir

E-Okul SMS olarak adlandırılan hizmet, E-Okul üzerinden kesinlikle izinsiz veri aktarımı yapmamaktadır.

Sistem tamamıyla yöneticinin işlerini kolaylaştırmak ve saatlerini verdiğini veli bilgilendirme sürecini minimum seviyeye indirmek amacıyla tasarlanmış olan bir ONLINE UYGULAMADAN oluşmaktadır. Bu uygulama panelimiz içeriğinde kullanmak isteyen okulların kullanımına açılır. Yönetici aynı e-okula girer gibi kullanıcı adı ve şifresini bu ekrana girer ve sistem çalışmaya başlar. Yöneticinin eokulda onlarca dakikada, bazen günlerce uğraşarak tamamladığı işlemleri saniyeler içinde tamamlar.

Toplu SMS sektöründe bir çok firma bu işlemi ekstra yazılımlar aracılığıyla yapmakta fakat %100 doğru verilere erişememekte ve okul yöneticilerini yanlış/eksik veli bilgilendirmesi sonucuna götürerek zor duruma düşürmektedir.

Eğitim SMS olarak bu yönde yapılabilecek en kullanışlı uygulamayı 2019 Ocak itibariyle hizmete açmış bulunmaktayız. Eşi benzeri bulunmayan bu uygulamanın çalışma sistemi tamamıyla web panel olması sebebiyle güvenlik ve stabil çalışma konularında da kurumları rahatlatmaktadır.
Sistemi kullanmak için ek işleme gerek olmadığı gibi Eğitim SMS üyesi olan her kurum bu uygulamayı kullanmak zorunda değildir. Bu noktada da diğer firmalardan ayrışan panelimiz E-Okul sisteminin vermiş olduğu tüm raporlarla birebir uyumlu çalışmakta ve size "Sadece şu raporla çalışmaktadır" diyerek sadece Günlük Devamsızlık gibi tek bir seçenek sunma yoluna gitmemektedir. Dilerseniz E-Okul uygulamasından, dilerseniz kendiniz E-Okul üzerinden rapor alarak sistemden anında sms gönderebilirsiniz.

 ÖNEMLİ UYARI:  Masaüstü yazılımlara SSL Sertifikası entegre edilememektedir. Bu yüzden piyasada bulunan masaüstü yazılımlarla veli bilgilerini aldığını iddia eden firmalara itibar etmeyiniz...

MEB ve E-Okul Sistemi kesinlikle Eğitim SMS dahil hiç bir kuruma ve firmaya entegrasyon olanağı tanımamaktadır. Bu konudaki yasal yükümlülüğü tamamıyla şifre sahibine yüklemekte olup, paylaşma konusunda gerekli bildirimleri kurum yöneticilerine yapmaktadır.
Bu sebeple şifrelerinizi girdiğiniz ekranlarda kesinlikle SSL sertifikası olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Masaüstü yazılımlarda maalesef böyle bir uygulama imkanı bulunmamaktadır. Web üzerinde tek hizmet kanalı olan sistemimiz ise 256 Bit SSL sertifikasına sahiptir ve girilen şifre ve özel bilgiler kesinlikle kaydedilmeyip, özel algoritmalarla işlemler tamamlanmaktadır. Bunun kontrolünü giriş yaptığınız ekranda adres satırında bulunan yeşil bar içerisinde " Güvenli" ibaresini görerek yapabilirsiniz. Eğer giriş yaptığınız sayfada SSL sertifikası yoksa bu ibare görünmeyecektir.
Bu konuda güvenlik kontrolünün tamamen kullanıcı tarafından yapılması gerekmektedir.

E-Okul Modülü ile Yönetimi Kolaştırın

Türkiye'de ilk defa geliştirilen bu uygulama ile daha önce hiç şahit olmadığınız kadar hızlı devamsızlık, sınav sonucu, evci izin bilgileri ve tabii ki veli iletişim bilgileri aktarımı yapacak ve saniyeler içinde tüm işlemlerinizi tamamlayacaksınız.

 • Veli Bilgileri

 • Devamsızlık

 • Sınav Sonucu

 • Evci İzin Detayı

Devamsızlık modülleri klasik şekilde sadece toplam devamsızlık değil, tüm detaylarıyla panele entegre şekilde sunulmaktadır.

Devamsızlık Türleri
 • Devamsızlık Mektubu: E-Okul üzerindeki devamsızlık mektubunun orjinal formatını veliye gönderir ve okunma durumlarını panele yansıtır.
 • Toplam Devamsızlık: Toplam Özürlü, Özürsüz Devmasızlıkları her bir öğrenci için listeler. Siz istediğiniz öğrenci bilgilerini anında gönderirsiniz.
 • Günlük Devamsızlık: İster bugüne ait ister önceki günlere ait devamsızlıkları, tipleriyle beraber anında veliye gönderebilirsiniz.
E-Pansiyon Evci İzin Bilglendirme
 • Giriş-Çıkış Tarih ve Saati: Öğrencinin pansiyondan ayrılacağı ve geri döneceği tarih ve saat sistemden otomatik olarak alınır. Veliye detaylı bir şekilde iletilir.
 • Evci Adresi: Öğrencinin belirtilen tarih aralığında hangi adreste olacağı bilgisi sistemden alınır ve mesaj içeriğinde bu bilgi de yer alır.
Veli İletişim Bilgilerini Alma Modülü
 • Öğrenci Bilgileri: Öğrencinin adı, soyadı, okul numarası, sınıfı, doğum tarihi ve seçili olduğu veli bilgisi (anne,bana, diğer) alınır ve panele sınıflar halinde kaydedilir.
 • Veli Bilgileri: Anne ve Baba bilgilerinin yanı sıra veli olarak seçili olan kişi farklı ise bu bilgi de alınır. İçeriğinde Ad,Soyad ve Telefon bilgileri yer alır. Her bir öğrencinin içeriğine kaydedilir. Mesaj gönderim alanlarında Anne ve Babaya ayrı ayrı ve ya her ikisine de mesaj gönderme özellikleri bulunmaktadır.